Proiectul ”Practică inteligent dezvoltarea ta” – PRIDE-U, POCU/626/6/13/133138”, reprezintă INVITAȚIE la dezvoltare, atât pentru studenți, cât și pentru companii.

Îi invităm pe toți studenții  care doresc să  IMPLICE DIRECT și ACTIV în activitățile proiectului, să ni se alăture. Pachetul de beneficii pe care proiectul îl oferă studenților conține:

1. orientare și consiliere de calitate, folosind instrumentarul HOGAN (HPI, HDS, MVPI), certificat internațional, având un grad de relevanță de peste 85%, la care se adaugă instrumentarul Human Synergistics (GSI) și Great People Inside (GR8Full Spectrum Plus și GR8 Managers). Profesionalismul și relevanța sunt susținute cu ajutorul unor coachi care vor discuta cu fiecare student din grupul țintă despre ce înseamnă propria sa dezvoltare personală și profesională (ON-LINE)
  2. stagii de practică de calitate, desfășurate în organizații din diferite domenii de activitate (pot fi făcute și ON-LINE);
  3. întâlniri cu specialiști din mediul de business, prin intermediul workshop-urilor tematice organizate în cadrul proiectului și pe durata cărora studenții vor avea posibilitatea de înțelege mai bine specificitatea unor domenii d activitatea și-sau ocupații (ON-LINE);
  4. o competiție gamificată – folosind modul de gamificare VRunners, care le oferă participanților posibilitatea de a învăța din practică cu ajutorul studiilor de caz, provocărilor și sarcinilor propuse de specialiștii din mediul de business (ON-LINE);
  5. o experiență internațională pentru studenții din grupul țintă, la companii locale sau filiale ale unor companii multinaționale prezente și în România, în Olanda, Spania, Franța, Germania, Polonia și Ungaria. Fiecare student va putea participa la cel puțin una (sau toate cele șase deplasări), în funcție de punctajul obținut în competiția gamificată.
  6. Premii în bani , valoarea totală a recompenselor în bani, care le vor fi acordate studenților, la finalul proiectului, este de 122500 lei (15 premii I – 3000 lei/premiu, 20 premii II – 2000 lei/premiu, 25 premii III – 1500 lei/premiu)

Cei care sunteți interesați, pot obține informații suplimentare și se pot înscrie în grupul țintă al proiectului accesând www.pride.ase.ro, și pot transmite documentele de grup țintă la adresa: pride@ase.ro sau cristian.marinas@man.ase.ro

Vă așteptăm în proiect!
Manager proiect