Luna Decembrie aduce noi PROVOCARI in planul dezvoltarii profesionale si personale !

Suntem IMPREUNA si invatam sa FIM MAI BUNI !

Marţi 08.12.2020, în cadrul proiectului PREVENIREA ABANDONULUI ȘCOLAR – CALE DE CREȘTERE A PERFORMANŢEI SISTEMULUI EDUCAŢIONAL UNIVERSITAR – MANPRO II va fi organizat webinarul „ Managementul financiar şi al banilor – Metode de îmbunătăţire a finanţelor personale”.

Evenimentul, care va avea loc începând cu ora 17.30, se va desfăşura exclusiv online şi va aduce în faţa studenţilor 2 absolvenţi ai Facultăţii de Management, în prezent cadre didactice în cadrul Departamentului de Magement.

Se vor discuta aspecte legate de stabilirea obiectivelor financiare, crearea unui plan financiar, metode de economisire şi investiţii, instrumente financiare precum şi o analiză asupra “puterii” dobânzii compuse.

Link-ul de conectare va fi transmis cu o zi înainte de eveniment la adresa de e-mail comunicată  în formularul de înscriere.

Pentru detalii suplimentare:

Alexandru Mihai Bugheanu <mihai.bugheanu@man.ase.ro>,